Výsledky zápasů

18.kolo Tango - Baracuda

FC Tango Brno - Tatran Baracuda Jakubčovice   5:2   (2:2)

Sestava: Pavelka - Molnár D., Škopek, Faldýn - Michálek, Molnár K., Kocmich T., Anděl

Po minulém domácím zmařeném zápase jsme v pátek zavítali do městské brněnské haly v Královém Poli. Jak se asi každý futsalový fanda nad tímto zápasem musel zamyslet, boj místního tanga proti hostující Baracudě musel být podle papírových předpokladů jasná záležitost, ale opak byl pravdou... boj Davida a Goliáše nezvítězí vždy vítězstvím goliáše.. ale jak už je pravidlem, naše úvody zápasu jsou hrozivé. Probíhala 39 sekunda a po špatné přihrávce Davida Molnára u postranní čáry, šli domácí do přečíslení, kde domácí hráč klamavým pohybem naznačil přihrávku na zadní tyč a čekáním do poslední chvíle bezstarostně zavěsil do poloprázdné branky. Od úvodu jsme praktikovali taktiku bránění od půl, nervózní domácí, které by případné vítězství posunulo do 1.ligy, do nás od úvodu bušili, ale naše kvalitní obranná tvrz odolávala, a jak se říká, nejlepší obrana je útok, tak jsme se snažili naše brejkové situace maximálně využít, ale pro naší škodu, jsem kazili finální příhrávky. Výborný výkon domácích, kteří nás drtivě udolávali držením míče, vyústilo v faul, ze kterého následně s dávkou štěstí zvýšili náskok na 2:0. Domácí tlak pokračoval, ale jak se blížil konec poločasu naše brejkové situace se stávali účinnější a účinnější. Dvě minuty před koncem přišla ta naše chvíle. Gólová mašina a kapitán Aleš Michálek nezklamal, využil otočení kolem bránícího domácího hráče a nechytatelnou střelou z úhlu snížil stav na 2:1. Suveréní domácí to očividně zaskočilo, málo zaplněná hala ztichla a radující se hrstku hráčů baracudy šlo slyšet po celých útrobách haly a to nebyl konec! Zaskočení domácí opět přešli do útoku, z následného vyhození Aleše Pavelky, přihrávky Libora Škopka a sražením dvou domácích hráčů využil opět náš kapitán dokonale…branka na 2:2 do prázdné domácí brány uzavřela 1.poločas a do kabin jsme šli sami překvapeni, stav 2:2 na palubovce domácího tanga byl pro nás příjemným překvapením.

Druhý poločas začal opět v režii tanga, od začátku se ujal role favorita a začal zatápět baracudě, držení míče bylo jednoznačně v podání tanga, a v této chvíli se ukázalo jaká je skutečná síla tanga. Jeho kvality dosahuj,í nebojíme se říct předních týmů 1.ligy. Brejkové situace baracudy, vyskytující se v 1.poločase, se v druhém vyskytovaly stále méně a méně, byli to opět domácí, kteří se ujali z tlaku vedení po individuální akci domácího kapitána Chadzidise a střele kolem našeho obránce, je stav opět ve prospěch domácích 3:2. Další minuty probíhali stále v režii tanga, baracuda zatlačena na vlastní obranné polovině odolávala, ale po pár neúspěšných brejcích baracudy opět zaúřadovali domácí. Po nedůsledném bránění Michala Anděla přišel střílený přízemní centr na zadní tyč a domácí zvyšují náskok na 4:2 nejlepším střelcem Brna Belejem. Blížil se konec utkání a baracuda začala častěji držet míč, vyskytly se i situace kdy se náš gólman objevil na půlící čáře a hráli jsme v pěti. Myslím si, že to bylo sympatické vystoupení, které vyvrcholilo nastřelením tyče z rohového kopu Kamilem Molnárem. 4min do konce jsme využili oddechového času a poradili se co a jak, odhodlání vstřelit gól domácímu tangu, bylo v našich hráčích úžasné, ale proti zkušeným domácím, v této chvíli dá se říct nemožné. Domácí začali hrát s brankářem a míč nám začali půjčovat jen sporadicky, i když si možná teď myslíte, že v těchto chvílích se zaměřili pouze na držení míče, tak se mýlíte, opět využili naší nepozornosti v bránění a volný hráč uvnitř pokutového území využil chvíle dokonale a s dávkou štěstí a s přispěním hostujících hráčů zvýšil na 5:2. Za tohoto výsledku, také zápas skončil a domácímu tangu by jsme tímto chtěli popřát do následující sezóny v první lize hodně štěstí:)

Trenér Baracudy:,, Po 2nevydařených zápasech a spousty inkasovaných gólů, jsme se obávali špatného výsledku, ale musím pochválit kluky, za odvedený výkon. Dřeli, makali, hráli konečně srdíčkem, ale opět jsme bez bodů, může nás jen těšit ,,otázka", jak my s takovými výkony(dvojzápas s tangem) můžeme být, tak dole.."

Branky: Michálek Aleš 2x