Výsledky zápasů

19.kolo Baracuda - UFA Hradec králové

Tatran Baracuda Jakubčovice – UFA Hradec králové         2:2    (1:1)

Sestava: Jakubík – Molnár D., Škopek, Anděl, Šesták Jar., - Michálek, Molnár K., Kocmich T., Faldýn

V sobotu večer se v Oderské hale utkaly dvě mužstva z rozdílných pólů tabulky. Baracuda, která má sestupové starosti a soupeř z Hradce Králové, jenž soutěž už pouze dohrává bez starostí. Začátek utkání si zaplněná hala v Odrách moc futsalové krásy neužila, jak domácí, tak hosté si nevytvořili žádnou šanci, dá se říct, že ani jeden z brankářů neměl práci. A k tomu všemu se nedokázalo ani jedno z mužstev prosadit kombinačně. Hra se přelévala z jedné strany na druhou většinou dlouhými míči od obou gólmanů. První větší šanci si Baracuda vytvořila až v 10. Minutě, při přečíslení 2 na 1 střílel těsně vedle Tomáš Kocmich. Tato šance očividně domácí nabudila a postupně přebírali otěže zápasů do svých rukou. Ale oslabení hosté o nejlepšího střelce soutěže Jelínka a další dva vykartované hráče se dostali do vedení prudkou střelou z úhlu pod víko domácího brankáře 0:1. Ale domácí Jakubčovice to nijak nerozhodilo, vzápětí se řítili opět dva hráči domácích na jednoho bránícího a tentokrát ztroskotal na hostujícím gólmanovi Aleš Michálek. Baracuda v aktivní hře pokračovala a to vyústilo v zaslouženou branku, kterou vsítil z úhlu po přihrávce Anděla David Molnár 1:1. „Pěkná futsalová akce, přihrávka k lajně a střela na zadní tyč“. Minutu na to prošel mezi dvěma hráči Libor Škopek, ale opět hosty z Hradce Králové podržel dobrým zákrokem jejich gólman. Další útok domácích vedl opět aktivní Libor Škopek, kterého pouze za cenu faulu zastavil hostující obránce těsně před pokutovým územím. K přímému kopu se postavil Aleš Michálek, ale střela mu nesedla a poslal míč vysoko nad. Tato střela bylo to poslední důležité, co se odehrálo v prvním poločase a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhé dějství odstartovalo obdobně jako to první, avšak to trvalo do doby, kdy běžela 3 minuta druhého poločasu a po přihrávce K. Molnára se krásně uvolnil jeden na jedno Michal Anděl a poslal míč do protipohybu Hradeckého brankáře a tím i Baracudu do jednobrankového vedení. Poté hosté nastřelili tyč a chvíli na to se ocitl sám před brankářem K. Molnár, ale hosty opět zachraňoval jejich gólman. V 5. Minutě hosté srovnali na 2:2. Minutu na to měl Libor Škopek před sebou prázdnou svatyni, ale trefil pouze spojnici branky. Mezi 6 a 9 minutou se takřka nic důležitého nestalo, hra se přelévala z jedné strany na druhou a střely vyslané oběma mužstvy končily většinou mimo branku. V 10 minutě domácí Baracuda zahrávala dva přímé kopy v blízkostí pokutového území, avšak ani jeden nesměřoval mezi tři tyče. Ve 13 minutě rozhodčí ukázal červenou kartu Šestákovi, a tak se Baracuda musela dvě minuty bránit ve třech hráčích v poli. Hradečtí se nedostali ani k ohrožení domácího brankáře a Baracuda zvládla bránění ve třech na výbornou. Hosté poté kontrolovali hru a Baracuda využívala jen brejkových situací, ale ne dostatečně kvalitně na to, aby dosáhla tížené branky. Do konce utkání zbývá 7 sekund, poslední útok domácích zakládá Libor Škopek a vyváží míč za půlící čáru, kde obejde jednoho protihráče a nahrává pod sebe na osamoceného K. Molnára, ale jeho nepovedenou střelu vyráží gólman k volnému Michálkovi. (do konce utkání zbývají 2 vteřiny) Ale v tu chvíli už je u něj i gólman a předvádí robinsonádu, kterou vteřinu před koncem vyráží míč do břevna a nad branku.

Utkání skončilo tedy remízou, která Jakubčovicím v boji o záchranu může pomoci, i když 3 body by vyřešily sestupovou tajenku více. Baracuda má tedy stále na udržení v soutěži teoretickou naději a boj o záchranu bude pokračovat i příští týden, kdy zajíždí na horkou půdu Havířova.

Trenér Molnár Josef: První poločas se oba týmy na hřišti hledaly a tomu odpovídal výsledek. Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe a škoda že jsme nevyužili šancí, které jsme měly. Určitě nás rozhodilo i to vyloučení, ke kterému se nebudu ale vyjadřovat. V dnešním utkání se nám vůbec nepodařilo ohrozit branku z přímého kopu, což považuju za kámen úrazu, protože vím, že jsme z těchto situaci schopni vstřelit i dvě branky za zápas. Příští týden v Havířově se budeme snažit vyhrát, i když vím, že to nebude nic lehkého.

Branky: Molnár David, Anděl Michal