Výsledky zápasů

20.kolo Slavie Havířov - Baracuda

Slavie Havířov – Tatran Baracuda Jakubčovice     4:7    (1:2)

Sestava: Pavelka – Škopek L., Anděl, Špok – Michálek, Molnár K., Kocmich T.

V pátek Baracuda sehrála velmi důležité utkání v Havířovské hale Slávia. Výsledek měl napovědět, jak na tom futsalisté z Jakubčovic budou, co do boje o nesestupové příčky se týče. Havířovským, kteří už před tímto zápasem, měli jistou účast v příštím ročníku druhé ligy východ, scházela brankářská jednička Michalík. Zato hostující Baracudě scházeli hned dva klíčoví hráči.

Od prvních minut byla vidět touha po vítězství u hostujících hráčů, ale jak už je známo Baracuda nemá dobré začátky a to se potvrdilo. V 8. minutě střelou přes obránce doputoval míč od tyče za záda brankáře Pavelky 1:0. To nijak hosty z Jakubčovic nepoznamenalo a v 11. minutě prostřelil brankářskou dvojku domácích Karel Špok a srovnal tak stav utkání na 1:1. Hosté v aktivitě pokračovali i nadále a po nepodařeném signálu z rohového kopu šli Havířovští do brejku, který ale naštěstí pro Baracudu dopadl tak, že přihrávku vystihl Anděl, založil brejkovou situaci pro Baracudu, která s ní naložila náramně, na konci této situace byl Aleš Michálek a otočil utkání ve prospěch Baracudy na 1:2. Tato podoba skóre zůstala až do poločasu.

Vstup do druhého poločasu byl výborný ze strany hostů, hned v úvodu se trefil dvakrát nejlepší střelec Baracudy Aleš Michálek a zvýšil tak náskok na rozdíl tří branek 1:4. Vše nasvědčovalo hladkému průběhu utkání, ale opak byl pravdou. Domácí začali hrát s pátým hráčem v poli a ve 27. Minutě se jim podařilo vstřelit branku 2:4. Havířovští pokračovali v power play a to dokázal potrestat Libor Škopek, který vystihl přihrávku a střelou do odkryté brány z poloviny hrací plochy zvýšil náskok Baracudy na 2:5. Domácí po oddechovém času pokračovali v 5-ti a postupně snižovali skóre až na rozdíl jediné branky. Po těchto dvou rychlých brankách se do hry vrátil domácí brankář, aby se hra uklidnila. Ale Baracuda se otřepala rychle a na skóre 4:6 ve 37. minutě zvyšoval Karel Špok svým druhým gólem v utkání. Domácí ihned po této brance, začali opět hrát s 5-ti hráči v poli, ale už se jim nepodařilo vsítit branku a právě naopak, ve prospěch Baracudy vyšperkoval 10 vteřin před koncem svým 4 gólem v tomto utkání skóre na 4:7  kapitán Aleš Michálek.

Trenér Molnár Josef: Důležité body z venku pro boj o záchranu. I když jsme hráli bez dvou stabilních hráčů sestavy a pouze se 6-ti hráči do pole, tak kluci zamakali a vítězství si plně zasloužili. Hodonín si sice poradil s Nasanem, ale klopýtl Tomson se kterým hrajeme následující kolo. Nic jiného než tři body z Brna na to, abychom pomýšleli na záchranu, si odvézt nemůžeme. Toto je klíčové utkání celé sezóny.

Branky: Michálek Aleš 4, Špok Karel 2, Škopek Libor