Výsledky zápasů

22. kolo Baracuda - Mikeska Ostrava

Tatran Baracuda Jakubčovice – FC Mikeska Ostrava 1:2 (0:1)

Sestava: Richter, Pavelka - Molnár D., Anděl, Škopek, Dostál - Michálek, Molnár K., Kocmich T.

Zápas se začal vyvíjet pomalu a ležérně. Ani jedno mužstvo se neprosazovalo, jak střelecky, tak ani herně. U domácích měl v této části utkání šanci Tomáš Kocmich, který však bránu minul. Po celých prvních devět minut zápasu se tak zásadního nestalo nic. Bohužel, pro domácí, tuto laxnost hosté potrestali, když v desáté minutě vstřelili první branku zápasu, 0:1. To hráče Baracudy nenechalo chladnými a začali se pomalu prosazovat. Nejprve, na konci dvanácté minuty Libor Škopek mířil vysoko nad. V patnácté minutě pak trefil brankáře David Molnár, což bylo ze strany Baracudy první přímé ohrožení brány v zápase. V šestnácté minutě přestřelil Patrik Dostál, v osmnácté minutě pak zahrozili hosté, avšak jejich útočník těsně minul. Poslední akcí prvního poločasu bylo ohrožení hostujícího gólmana domácím Dostálem, jehož střelu z pravého rohu brankář vyrazil.

Poločasová přestávka byla věnována především divákům, kterým pořadatelé, spolu s hráči Baracudy, připravili pro zpestření tombolu. Ceny předávali divákům samotní hráči domácího týmu.

Do druhé části hry vstoupili Jakubčovičtí aktivně. V bráně vystřídal Daniela Richtra Aleš Pavelka a hra začala být bojovnější. Hned na začátku druhé minuty přihrál Kamil Molnár Škopkovi, ten však poslal míč vedle brány. Poté opět útočili hosté, kteří však svou střelou mířili nad domácí síť. Hra Baracudy stále gradovala. Ve třetí minutě těsně minul Aleš Michálek, ve čtvrté pak střílel nad bránu David Molnár. V závěru páté minuty druhého poločasu měl velké štěstí domácí brankář Pavelka. Ze skrumáže před jeho brankou se nakonec míč odkutálel vedle pravé tyče. Hned za půl minuty znovu udeřili hosté, ovšem nad břevno. Od šesté minuty se začal gólman Pavelka postupně vysunovat z brány a byl tak šestým hráčem v poli. Nahrál Michálkovi, ten hned posunul na Michala Anděla, ale tuto krásnou akci se nepodařilo přesně zakončit, když Anděl mířil vedle. V dalších čtyřech minutách následovalo několik nevydařených akcí domácích. Škopek trefil z úhlu vnější síť, David Molnár minul střelou z dálky, hostujícího brankáře dvakrát vyzkoušel i gólman Pavelka, z půlky netrefil Dostál, pěkná akce Kamila Molnára skončila střelou těsně kolem brány, vzápětí trefil opět mladší z bratrů Molnárových, tentokrát hlavou nad.

Baracuda své šance neproměňovala, a to bylo rozhodující. Hosté měli jen pár šancí, při kterých jednou vyrážel domácí gólman, podruhé mířili nad, ovšem potřetí, na konci třinácté minuty druhého poločasu, mířili do prázdné Pavelkovy brány přesně a zvýšili tak svůj náskok, 0:2. Ihned poté Ostravští vyměnili brankáře. Domácí se ještě více semkli a začali tvrdě útočit. Tvrdá střela Davida Molnára se do brány nedostala, zúročení nepřinesl ani útok po faulu na útočícího Kamila Molnára. V čase, kdy do konce zápasu ukazovala časomíra 5:03, rozehrával rohový kop domácích Tomáš Kocmich, nahrál Dostálovi, ten se nemýlil a vstřelil tak dlouho očekávanou první branku domácích. Bohužel, jak se později ukázalo, také poslední. Hráči Baracudy se gólem nabudili a znovu se nebojácně pouštěli do dalších útoků. Sice se před brankářem Pavelkou objevil osamocený ostravský útočník, ale Pavelka se nenechal nachytat a zkušeně jej vytlačil mimo bránu. Baracuda bojovala. David Molnár poslal tvrdou střelu přímo na brankáře, dalším míčem trefil brankáře Škopek. Na konci osmnácté minuty si vzali hosté oddechový čas. V posledních dvou útočných minutách zápasu se jen jednou dostali k bráně hosté, kteří mířili nad. Domácí ohrozili bránu hned několikrát. Nejprve Michálek těsně přestřelil, pak rozehrával David Molnár přímý kop, který se odrazil od Škopka ven. Dvacet tři sekund před koncem utkání mířil těsně mimo bránu Pavelka a poslední střelu zápasu vyslal na hostujícího brankáře pět sekund před koncem Dostál, který také těsně minul.

Baracuda tak prohrála své poslední utkání soutěže nejtěsnějším možným rozdílem jedné branky. Její hráči však zaslouží uznání zejména za předvedenou hru ve druhém poločase, za velké množství gólových šancí, kterých však nedokázali využít, a to je stálo vítězství.

Velmi dobře se v soutěži II. ligy zapsal útočník Baracudy Jakubčovice Aleš Michálek. Se vstřelenými dvaceti sedmi góly se stal druhým nejlepším střelcem soutěže. Přestřílel jej pouze hráč Hradce Králové, Roman Jelínek, s 29 brankami. Michálek se tak, po loňském úspěchu, kdy se stal druhým divizním střelcem, mohl opět radovat. Bohužel, neradoval se, protože jeho tým neuspěl. „Těžko se hledá odpověď, proč to tak bylo. Myslím, že za prvé nám chyběly tréninky, abychom se sehráli a podobně. A taky přístup některých hráčů. Já si myslím, že druhá liga je motivací sama o sobě, ale někteří ti kluci ji tady asi nenašli. Kolikrát ani pořádně nevěděli, s kým hrajeme, kolikátý je soupeř v tabulce. Viselo to na několika hráčích, kteří byli zapálení a dali tomu hodně, těm bych chtěl poděkovat. Myslím si, že jsme na tu soutěž ani neměli. Když jsem třeba dnes poznal našeho soupeře, můžu těm hráčům jenom závidět, jak jsou sehraní a všechno. My jsme na to neměli. Některé zápasy jsme se štěstím vyhráli a je to pro nás dobrá zkušenost,“ vyjádřil se Michálek k soutěži. „Nevím, jak to se mnou bude, jestli divizi budu hrát, ale teď rozhodně moje srdce patří Baracudě,“ vyznal se nejlepší střelec družstva.

Branka Jakubčovic: 35. Dostál